Rozwijane Menu

30 maja 2019

VIII Ogólnopolski Spływ Kajakowy Szlakiem Rzeki Wisłok

Do dziś zastanawiamy się jak to się stało, że znalazłyśmy się na starcie VIII Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego Szlakiem Rzeki Wisłok. Nie bardzo lubimy ścisk na rzece i chyba przekonało nas tylko doborowe towarzystwo :)
Ogólne wrażenie? Zdecydowanie bardzo pozytywne. Świetna impreza z całkiem niezłą organizacją.
 
Wisłok to lewy dopływ Sanu. Ma długość 220 km i charakter rzeki górskiej. Rzeka owszem - rwała, ale z uwagi na bardzo niski stan wody, w miejscach najbardziej rwących spacerowaliśmy ciągnąc kajak za sobą.
Klasycznie - leniwie, z przystankami płynęliśmy przed siebie czekając na wyścig, który odbywał się na ostatnim odcinku rzeki - ok. 4 km.
Poczułyśmy z Beatą zew rywalizacji. 
Ruszyłyśmy tak z kopyta, że... hm - wygrałyśmy w kategorii T-2 kobiet z czasem 00:29:47. Co ciekawe, miałyśmy nawet lepszy czas od najlepszej dwójki męskiej i to o 00:01:28. Na pochwałę zasługują też pozostałe nasze osady: Monika z Krzyśkiem, Kasia z Filipem i Ulises z Adamem, którzy uplasowali się na 8 miejscu.
Duma nas rozpierała, ale równie ogromna radość panowała wśród naszych współtowarzyszy. Na poczekaniu Beata wymyśliła nazwę dla naszego przyszłorocznego teamu (Galinian Whisky Team). 
W przyszłym roku startujemy drużynowo! Dlaczego? A no w tym roku, najlepsza drużyna wygrała kajak :)

Spływ odbywał się w dniach: 26-28.04.2019

Trasa:
I etap: Krosno – Frysztak 32 km (w tym 4 km wyścigu);
II etap: Frysztak – Markuszowa 11 km.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz