Rozwijane Menu

17 sierpnia 2014

Blisko domu, a ciekawie = Park Leśnych Niespodzianek

Jeśli nie masz zbyt dużo czasu, np. na to żeby pozwolić sobie na dwu dniowy wyjazd to proponujemy Ci coś co może Cię zainteresować. Park Leśnych Niespodzianek w Ustroniu. Dojazd z Katowice zajmuje jakieś 1,5h, a czas zwiedzania zależy od Ciebie. Od przekroczenia „progu” (bramy) parku zaczyna się moc atrakcji. Na dzień dobry witają nas biegające sarny i inne zwierzaki nie wykluczając kóz, owiec i baranów :)
Nieco dalej w głąb znajduje się zagroda króliczków (takich jakie można spotkać w niektórych domach… że niby miniaturki). Później jest jeszcze lepiej.
Powód dla którego pojechałyśmy do Ustronia to ptaki. W parku, jedną z największych atrakcji jest „zagroda” ptaków drapieżnych. Są klatki, „wybieg” i całkiem spora ilość różnych gatunków drapieżnych ptaków. W godzinach 11:00, 14:00 i 16:00 organizowane są pokazy lotów.
Ciekawy komentarz i prezentacja ptaków zapierają dech w piersi. Szczególnie kiedy należy się schylić ponieważ w twoim kierunku zmierzają ogromne szpony z jeszcze większym dziobem i gigantycznymi skrzydłami! Pokaz trwa między 20 a 40 min (w zależności od kaprysu i kondycji ptaków).
To czego się nie spodziewałyśmy, a oczarowało nas bardziej niż ptaki drapieżne to sowy. W godzinach 12:00 i 15:00 rozpoczyna się pokaz sów. Można przyjrzeć się im z bliska, a ponadto zobaczyć jak latają i jak polują (nie, nie wypuszczają im żadnych gryzoni do upolowania!
Ich opiekunowie obalą mity i powiedzą też kilka ciekawych faktów. Poza tym można też zobaczyć sowę leniwą, która zamiast latać woli biegać wyglądając przy tym jak mocno „przepasiona” kura :) Gorąco polecamy!!!
W parku są ławeczki, tablice informacyjne, jest punkt z gastronomią i możliwością odpoczynku. Dla najmłodszych zbudowano całkiem „wypaśny” plac zabaw.


Kilka praktycznych informacji:
  • weekendy to zdecydowanie nie najlepszy pomysł na odwiedzanie tego miejsca (szczególnie w okres wakacyjny);
  • powyżej wejścia do parku (brukową drogą do góry) znajduje się spory parking samochody (nie trzeba kombinować z zaparkowaniem tuż przy głównej drodze – w wakacje graniczy to z cudem);
  • cena biletów to 22 zł dorośli, 18 zł ulgowy i 20 zł studencki;
  • płatność tylko gotówką;
  • można zakupić woreczek z jedzeniem dla zwierzów (jeśli ma Wam wystarczyć na „cały park” to kupcie 2 paczki lub oszczędzajcie na początku!);
  • park jest czynny przez cały rok! Więcej informacji na stronie parku: http://lesnypark.pl/
Zdjęcia z wyjazdu można oglądać na stronie:
https://picasaweb.google.com/102169661075095404153/ParkLesnychNiespodzianek?authuser=0&feat=directlink

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz