Rozwijane Menu

09 września 2015

Nasza szafa - Bluza Sogne - Fjord Nansen

Bluza SOGNE marki FJORD NANSEN.

Pewnie wielu z Was zaskoczę pisząc że Fjord Nansen jest polską firmą, a nie norweską.
Firma ta znana jest większości dzięki namiotom oraz śpiworom (będąc na polu namiotowym można zaobserwować, że co 3 zielony namiot jest właśnie fjordowski).
My na celownik obrałyśmy sobie termoaktywną bluzę Sogne wykonaną z materiału Micropile Stretch 150.
Bluza ta dostępna jest tylko w jednym wariancie kolorystycznym: damska - niebieska z czerwonym zamkiem i szwami, męska czarna z czerwonym zamkiem i szwami. Jeżeli ktoś nie lubi takiego zestawienia kolorystycznego to bluza z pewnością nie trafi do jego szafy. Ja sama miałam duże obiekcje co do koloru niebieskiego, ale inne zalety bluzy w całości mi je rekompensowały (ale o tym dalej).

 Pierwsze wrażenie gdy ją przymierzałam: przyjemna w dotyku, w miarę dobrze dopasowana (mogła by być o 2 cm węższa w biodrach), przedłużany tył, nie krępująca ruchów.
Bluzy wzięłyśmy na kilka z naszych wyjazdów: "W pogoni za zorzą", kajaki czy rowery i okazało się, że są rzeczywiście kapitalne. 
Dzięki przedłużonemu tyłowi wiatr nam nie podwiewał i nie odczuwałyśmy utraty ciepła, a nerki miałyśmy zawsze zakryte. Wysoka stójka dawała nam dodatkową ochronę w czasie chłodnych dni.
Zamek na całej długości spowodował, że mogłyśmy używać jej jako „sweterek z zamkiem” noszony na co dzień, a także na kajakach mogliśmy ją rozpiąć bez jej ściągania i odrywania się od wiosłowania. Sogne ma także bardzo dobre właściwości termoaktywne - dobrze odprowadza wilgoć i jednocześnie szybko schnie.
Jedynym minusem jaki odkryłyśmy to pilingowanie/mechacenie się materiału (przy czym główną zaletą materiału jest że się nie mechaci). Po wyprawie w pogoni za zorzą opisałyśmy cały problem producentowi i po krótkim czasie bluza została przeceniona, a w jej opisie została zamieszczona informacja że bluza została odszyta z wadliwej partii materiału i będzie się pilingować.
 
Efekty mechacenia się materiału w dużym przybliżeniu.

Nie ma to jednak wpływu na właściwości termoaktywne bluzy. „Dzięki temu” są obecnie w atrakcyjnych cenach ☺ Zarówno ja, jak i Sonia jesteśmy w 100% zadowolone z bluz SOGNE!

Minusy:
  • dostępny tylko jeden kolor;
  • mechaci się - wadliwa partia przeceniona na 99,90 zł dostępna na stronie: TUTTU
  • normalna cena 249,90 zł.

Plusy:
  • rozpinana na całej długości;
  • wysoka stójka;
  • przedłużony tył;
  • kieszenie zamykane na zamek;
  • zamek YKK;
  • niska waga;
  • jest to dobra alternatywa dla osób które nie mają pieniędzy aby kupić sobie bluzę KWARKa.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz