Rozwijane Menu

16 maja 2016

Vielka Lipna Majówka - Czeska Szwajcaria i Skalne Miasto Adrspach cz.2

DZIEŃ 3

Reprezentantem tego dnia jest literka Z. Z jak "zastanówmy się". Zostajemy? Zmieniamy miejsce? Wracamy? Pomyślmy o tym nad kawą! :) 
Poranek uraczył nas pięknym słońcem. Żal byłoby nie poleniuchować :) 

Ostatecznie podjęłyśmy decyzję o "przemieszczeniu się" do skalnego miasta Adsprach, którego nie udało nam się zwiedzić będąc w okolicy trzy lata wcześniej. Nim jednak wyruszyłyśmy w drogę poszłyśmy jeszcze na niedługi ok. 7-mio kilometrowy szlak Czeskiej Szwajcarii.
Po drodze udało nam się wejść do dwóch małych schronów (drewniane domku), które zbudowano na szczycie punktów widokowych. W razie załamania pogody śmiało można tam przeczekać.
Spakowałyśmy nasz cygański obóz i ruszyłyśmy do Adsprachu.

Mapa w dużej rozdzielczości

DZIEŃ 4

Cygański obóz jeszcze raz i jeszcze bardziej :) Co by zaoszczędzić sobie czasu i suszenia namiotu postanowiłyśmy przekimać się w samochodzie... W sumie była to dobra decyzja. Poranek był bardzo mokry. Wszędobylska rosa i wilgoć sprawiły, że śniadanie zjadłyśmy hm, na campingowej ulicy :) Ale spoko - też było smacznie :) 
Po przyjeździe na parking byłyśmy zaskoczone. Poza naszym były tam jeszcze dwa samochody (a dnia poprzedniego nie było gdzie zaparkować nawet wzdłuż drogi). Zapłaciłyśmy 100 kr za parking (można płacić także w złotówkach - 20 zł) i ruszyłyśmy na podbój miasta skalnego. 
Szlak okazał się być bardzo prosty, bardzo krótki, ale bardzo malowniczy. O poranku byłyśmy jednymi z pierwszych "gości" więc była cisza i spokój. 
Zdecydowanie polecamy to miejsce na rodzinną wycieczkę. Szlak na prawdę niezbyt wymagający - każdy da radę, a dzieciaki będą miały frajdę. Jedna z ciekawszych atrakcji to "mysia dziura", która w najwęższym miejscu ma 50 cm! :)
Gdy my wychodziłyśmy z parku, turyści dopiero przybywali: samochodami, busikami i autokarami. Na parkingu nie było już miejsc. Zapakowałyśmy się do auta i ruszyłyśmy w stronę Katowic... :)

Mapa w dużej rozdzielczości

Kosztorys:

  • Autostrada bramki: 16, 20 zł x 2;
  • Camping Mosqito (2 noce, 2 osoby, namiot, samochód, klimatyczne) = 480 koron;
  • Wejście na platformy widokowe w Bramie Pravcicka 75 koron lub 2 euro/ osoba;
  • Łódki na odcinku Czeska Niagara 80 koron lub 2 euro/ osoba;
  • Nocleg Adrspach (1 noc, 2 osoby, samochód, klimatyczne) =210 koron;
  • Ilość przejechanych km 923 km  = 239,79 zł.
  • W dniu jak kupowałyśmy cena za koronę czeską wynosiła 0,1636 zł