Rozwijane Menu

28 kwietnia 2017

Kolorowy zawrót głowy w Ogrodach Keukenhof w Holandii

Jest takie miejsce na ziemi, które pokochają wszyscy miłośnicy kwitnącej MATKI NATURY.
Co prawda miejsce to znajduje się poza granicami Polski, ale dzięki temu można zrobić sobie przyjemną wycieczkę (autokarem, samochodem czy dla posiadaczy większej ilości czasu, rowerem).
Holenderski ogród Keukenhof, bo o nim mowa, zachwyca pięknem, kolorem i kompozycją. Każdy znajdzie coś dla siebie.
 
Trzeba pamiętać, że jest to jedna z głównych atrakcji Holandii dlatego należy przygotować się na zmasowany atak turystów maści wszelkiej.
 

Ogród rozciąga się na powierzchni 32 hektarów, a wiosną na jego obszarze rozkwita ponad 7 milionów kwiatów cebulowych.

W tym czasie można podziwiać najbardziej rozmaite odmiany, nie tylko tulipanów, ale także storczyków, hiacyntów, krokusów, szafirków alpejskich czy koron cesarskich.

Ogród ten jest największym ogrodem z kwitnącymi roślinami cebulowymi na świecie, które są tu wysadzane ręcznie, a po przekwitnięciu zastąpionymi innymi.

Co roku polskie biura turystyczne organizują wycieczkę łączoną: Ogrody Keukenhof wraz ze zwiedzaniem Amsterdamu. My skorzystałyśmy z Biura Podróży FunClube. 
Dla osób które chciały by same zorganizować wyjazd: z lotniska do ogrodu najlepiej pojechać autobusem nr 858 z lotniska Schiphol (z Schiphol Plaza), w przypadku wyruszania z Amsterdamu należy najpierw dojechać do lotniska pociągiem lub autobusem. W hali przylotów można nabyć bilety łączone na transport autobusem i wejście do ogrodu. (informacja Wikipedia)

Ceny biletów:
- normalny - 16 euro;
- ulgowy - 8 euro.
Opłata za parking - 6 euro/dzień.

Ogród można zwiedzać w okresie zakwitu tulipanów czyli między marcem, a majem

Więcej na temat historii ogrodów można znaleźć na stronie: https://keukenhof.nl/en/footer/about-keukenhof-copy/