Rozwijane Menu

20 października 2017

Zwiedzamy Bangkok - zoo Dusit, Pałac Królewski, Baiyoke tower

Nowy dzień przynosi nowe przygody. Żeby nieco odpocząć od zgiełku miasta wybieramy się do ZOO. Do oddalonego o ok. 4 KM parku zoologicznego oczywiście idziemy piechotą.
Po drodze kupiłyśmy bilety na bezpośredni autobus z Bangkoku do Siem Reap (dawna stolica Kambodży).  Bilety w cenie 400 thb/osobę zawierały odebranie nas spod hotelu i wodę na pokładzie autobusu.


Wstęp do zoo to koszt 150 thb/osoba. Razem z biletami dostałyśmy mapę parku. Zwiedzanie zajęło nam ok. 3,5h przy czym nie wszystko było otwarte.
Widziałyśmy najróżniejsze gatunki małp. Moim faworytem zdecydowanie był orangutan ;) Poza tym słonie, zebry,  żyrafy,  pingwiny,  misie koala i wiele innych mniej lub bardziej egzotycznych zwierząt.
Żeby wykorzystać dzień na maksa,  prosto z zoo poszłyśmy w kierunku najwyższego budynku w Tajlandii czyli do hotelu SKY HOTEL.  Po drodze mijamy Thai Royal Palace.

W dodatkowo zahaczyłyśmy o buddyjską świątynię pełną małych mnichów.

Trafiło się też uliczne jedzenie 

Hotel SKY rzeczywiście robi wrażenie. Budynek posiada 85 kondygnacji, a jego całkowita wysokość sięga 328 m. Wjazd na samą górę kosztuje 400 thb/osobę.
Cena zawiera drinka powitalnego. Pierwszy przystanek to piętro 77, na którym znajduje się mini muzeum, sklepik z pamiątkami, toalety i wejście do restauracji znajdującej się piętro wyżej.
Następnie można (a nawet należy) wjechać na piętro 83. Tam znajduje się drink bark, w którym dostaniemy drinka.
Na deser pozostaje piętro 84 (choć my najpierw udałyśmy się na samą górę, a później na drinka).
Ostatnie piętro zdobywa się wchodząc po schodach.
 Ku naszemu zdziwieniu, górny taras widokowy jest obrotowy. Dzięki temu można zobaczyć całą panoramę miasta nie ruszając się z miejsca  Widok jest powalający. 
 W dole miliony budynków,  samochodów i ludzi. Uważam, że hotel Sky to obowiązkowy punkt programu wizyty w Bangkoku.
Do hotelu wróciłyśmy 7-mio osobową taksówką. Warto jest odejść od hotelu.
Ceny taksówek w jego okolicy są mocno zawyżone (między 300-600 thb). Nam udało się znaleźć za 200 thb/cena za dużą taxi.
Wieczór klasycznie już zakończyliśmy wizytą na Khao San.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...