Rozwijane Menu

06 marca 2018

Hala Lipowska (skitury)

Narty nie tylko służą do zjeżdżania. Czym są zatem tytułowe skitury? Mówiąc najprościej i obrazowo, są to narty, na których można nie tylko zjeżdżać, ale i chodzić (także i pod górę). Skituring to turystyka dwudeskowa. Jest to nasza nowa, ulubiona forma spędzania czasu zimą.
I nim ktoś z Was pomyśli "to nie sport dla mnie, nie umiem jeździć na nartach", powiem tak: ja też nie potrafię. Kiedyś nawet próbowałam i podczas pierwszego zjazdu skręciłam kolano... ;/

Wracając do skiturów... Wybieramy trasy, w których jest więcej płaskiego. No... prawie... bo Hala Lipowska może i płaska nie jest, ale do podchodzenia niemal idealna. 
I tak krok za krokiem... przed siebie :)
Zapewne zastanawiacie się co robimy gdy już dojdziemy do celu i przychodzi czas na zjazd? Nic prostszego. Beata jedzie pierwsza, póki jest płasko ja za nią... 
Kiedy się robi bardziej stromo, za Beatą ciągnie się echo..."Sonia odpinaj narty", co oczywiście pośpiesznie robię, a Beata...no cóż... Jedzie przed siebie póki się nie zatrzyma gdzieś..na czymś.. ;) Ja zarzucam narty na plecy i idę w dół :)
Z hali Lipowskiej zdecydowałyśmy się zejść/zjechać tym samym szlakiem (czyli od Złatnej Huty: czarnym, żółtym, niebieskim i odwrotnie).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz