Rozwijane Menu

08 czerwca 2018

Islandia dzień 5

Dzień zaczynamy od powrotu do zatoki lodowcowej aby zobaczyć Diamond Beach – czyli sławną plażę z wyrzuconymi kawałkami lodu na brzeg.
Plaża jest u wylotu zatoki lodowcowej więc jeżeli jeden brzeg jest okupowany przez turystów to warto przejechać na drugi!

Po wykonaniu dużej ilości zdjęć idziemy do miejsca, w którym byliśmy dzień prędzej, a które zdążyło się w ciągu paru godzin niesamowicie zmienić.
Dla odmiany, mamy okazję zobaczyć jak amfibia wiezie turystów na bliższe spotkanie z bryłami lodu. Rozpędzona wjeżdża wprost do wody (koszt ok 40 minutowej atrakcji to 5700 ISK).
Jedziemy do Hofn gdzie są źródła z gorącą woda. Niestety okazuje się, że atrakcja jest płatna (1000ISK osoba) i w dodatku z chlorowaną wodą. Jedziemy dalej!

Następna i ostatnia atrakcja dnia 5-tego to Stokksnes,
gdzie idziemy się przejść plażą Kirkjusandur, obok wysokich fiordów Husandalstindur oraz Kambhorn do latarni morskiej 6,4 km (koszt 800 ISK osoba).

 
Kolejną trasę, która robimy to wzdłuż wybrzeża Drapsbjorg gdzie można obserwować ptaki, a także plaże, na której rzekomo można zobaczyć wylegujące się foki... 

Niestety nie było nam dane. Zwiedzanie kończymy o godzinie 9-tej rozbijając się nieopodal klifu z widokiem na morze i latarnię  morską.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz