Rozwijane Menu

06 lipca 2015

Nightskating czyli nocny przejazd na rolkach przez miasto.

Nightskating pierwszy raz zagościł w Katowicach już w 2012 z kilkoma przejazdami. Na samym początku była to iście kameralna impreza - około 300 osób, ale z przejazdu na przejazd przybywało coraz więcej ludzi i tak było teraz.
My wybrałyśmy się 02 lipca na przejazd "Zoo Nightskating". Skąd taka nazwa? Trasa przebiegała przez Chorzowskie Zoo oraz Park Śląski. 

Zbiórka przy Pomniku Powstańców Śląskich w Katowicach. O gdzie 20:00 wszytko się zaczyna i cały tłum rusza za samochodem z muzyką, który wyznacza trasę.
Mimo wysokiej temperatury jechało się bardzo fajnie, a liczne postoje pozwalały na uzupełnienie płynów i odpoczynek.
 
Po wizycie w zoo pojechaliśmy pod Kapelusz, gdzie odbył się konkurs na "najlepsze zwierzęce przebranie". Przebranych osób było sporo :)
W czasie przejazdu udało nam się załapać na fotkę :) (zdjęcie poniżej).
Fotografia zaczerpnięta ze strony http://myslowice.net/aktualnosci/wydarzenia/rolkowcy-odwiedzili-slaski-ogrod-zoologiczny
Cały przejazd zakończyliśmy około 23:00.
O bezpieczeństwo rolkarzy dbali policjanci (eskortujący cały peleton), team Nightskating i ratownicy medyczni (na szczęście obyło się bez ich pomocy).

A tak wyglądał przejazd zarejestrowany przez drona z Droneye.pl

Kolejne przejazdy przed nami:
  • 23 lipca;
  • 20 sierpnia;
  • 29 sierpnia;
  • 10 września;
  • 26 września.


Dla osób które chciałyby podszkolić swoje umiejętności przed każdym Nightskatingiem o 19 prowadzone są warsztaty z hamowania i skręcania na rolkach.

Strona nightskating: http://www.nightskating.pl/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz